postheadericon Szablony masek do wydrukowania

Żeby łatwo i szybko wykonać maskę na bal karnawałowy wystarczy papier, przybory do rysowania i kolorowania oraz dobry pomysł. Bywa jednak tak, że nie mamy czasu by samodzielnie wykonać maskę, albo po prostu brakuje nam zdolności plastycznych.

Jeśli w ostatniej chwili przed wyjściem na imprezę karnawałową dowiadujemy się, że wymagane są na niej maski, to zwykle nie ma nawet czasu poszukać czegoś odpowiedniego w sklepach. Wtedy najlepiej po prostu znaleźć w Internecie gotowy szablon maski do wydruku i wycięcia z papieru. Wystarczy, że wpiszemy do wyszukiwarki hasło „maski karnawałowe do wydrukowania” i od razu uzyskamy sporo wyników odpowiadającym naszym potrzebom. Potem trzeba tylko wejść na jedną ze stron i przejrzeć dostępne propozycje. Robimy to klikając na wybrane nazwy masek. Kiedy już zdecydujemy się na jedną z nich trzeba ją wydrukować korzystając z kolorowej drukarki. Jeśli mamy do dyspozycji papier dobrej jakości, to maska powinna być wystarczająco wytrzymała, ale ewentualnie można podkleić ją dodatkowo kartką z bloku technicznego. Następnie trzeba wyciąć maskę oraz zrobić dziurki po bokach. Umieszcza się w nich gumkę lub tasiemki.

To, jaki szablon maski wybierzemy uzależnione jest od naszego gustu, nastroju, płci oraz wieku. Panie chętnie decydują się na maski na same oczy, ozdobione ładnymi wzorami. Natomiast często podchodzą też bardziej humorystycznie i wybierają motyw sowy, pumy, kota czy motyla. Pośród innych propozycji masek dla dorosłych można wymienić Batmana, Zorro, diabła, borsuka, lisa czy jeża – to pomysły przede wszystkim dla panów. A jaką maskę można wydrukować dla malucha? Dziewczynką mogą się spodobać motyle, zajączki, myszki, wiewiórki. Natomiast dla chłopca można wydrukować maskę misia, pieska, tygrysa czy Indianina. Oczywiście szukając odpowiedniego szablonu maski należy to robić z dzieckiem. Żeby mogło dobrze się bawić na przedszkolnym balu powinno mieć taką maskę, jaka naprawdę mu się podoba. Starsze dzieci i młodzież mogą zająć się już samodzielnie szukaniem, wybieraniem, drukowaniem i wycinaniem masek.