postheadericon Barokowe z koronką i piórami

Są osoby, które bez większego problemu potrafią przygotować własnoręcznie maskę czy perukę na bal karnawałowy. Jeśli chodzi o maski najprościej jest wydrukować i wyciąć gotowa propozycję, ale niektórzy tworzą znacznie bardziej eleganckie rzeczy.

Podczas karnawałowego przyjęcia warto być wystrojonym i zwracać na siebie uwagę. Dlatego wiele pań chętnie wybiera barokowe maski, które są bardzo ciekawie zdobione. Jeśli zrobi się atrakcyjną maskę samodzielnie można otrzymać dokładnie taki element stroju karnawałowego, jaki się chce. Oczywiście wymaga to trochę pracy, ale za to potem można założyć naprawdę wyjątkową i elegancką maskę. Zaczynamy od wycięcia odpowiedniego kształtu z kartonu. Trzeba dobrze wymierzyć wielkość maski oraz rozstaw oczu. Kolejny krok to pokrycie tekturowej podstawy jakimś ładnym materiałem. Najlepiej po prostu go przykleić. Trzeba to zrobić w staranny i dokładny sposób, tak żeby materiał nigdzie się nie marszczył i nie odstawał. W końcu można zająć się dekorowaniem. Najlepszymi dodatkami będą tutaj koronka i pióra. Z koronki można zrobić rodzaj woalki na jedno oko, a pióra przyczepić z boku. Oczywiście trzeba też pamiętać o gumce lub tasiemkach, dzięki którym maska będzie się trzymała na twarzy.

Ewentualnie można zrobić maskę z samej koronki. To bardzo proste, a jednocześnie efektowne. Wystarczy przygotować szeroki i długi pasek koronki oraz wyciąć otwory na oczy. Potem wiążemy go tworząc z tyłu kokardę. Powstaje ażurowa i elegancka maska. Podobny efekt otrzymujemy zakładając karnawałową maskę robioną na szydełku. Jednak z pewnością zrobienie jej wymaga więcej pracy. Szukając pomysłu na maskę kierujemy się własnym gustem, ale także umiejętnościami oraz ilością czasu, jaki mamy na jej przygotowanie. Na pewno wiele pań marzy o prawdziwej barokowej masce, ale nie zawsze mamy możliwości żeby ją przygotować. Zawsze zostaje opcja polegająca na kupieniu gotowej maski. Trzeba jednak dobrze poszukać zanim znajdzie się coś, co naprawdę nam odpowiada. Bez wątpienia to również wymaga odpowiedniej ilości czasu.