postheadericon Jak wykonać perukę na karnawał

Korzystając w okresie Karnawału z włóczki i szydełka można zrobić maskę, ale wełna może przydać się również do wykonania zabawnej peruki. Taki dodatek do przebrania bywa naprawdę przydatny.

Żeby zrobić perukę, którą założymy na bal przebierańców trzeba przygotować jakąś bazę. Może to być pończocha, czapka czy czepek kąpielowy. Do wykonania włosów można użyć zarówno włóczki, jak i kordonka czy muliny. Niektórzy wykorzystują do tego nawet bibułę. Zaczynamy od przygotowania wielu fragmentów wełny, które będą miały wymierzoną wcześniej długość. Należy zostawić dodatkowo pewien zapas, bo nitki trzeba przecież zamocować na podstawie peruki. Robi się to poprzez ich przyklejanie lub przekładanie przez wcześniej wykonane dziurki. W tym drugim przypadku należy za każdym razem robić na nitce supełek, żeby nie wypadła z powrotem przez otwór. To najbardziej pracochłonna część pracy nad peruką. Warto jednak przymocować włóczkę w bardzo dokładny sposób, bo dzięki temu peruka będzie po prostu znacznie trwalsza.

Kiedy robimy perukę czy maskę karnawałową dla dziecka realizujemy często najbardziej szalone i zabawne pomysły, jakie przyjdą nam do głowy. Natomiast również przygotowując przebranie dla siebie warto pomyśleć o czymś niecodzienny. Jeśli chodzi o perukę, to może być na przykład czerwona, zielona, niebieska czy fioletowa. Zazwyczaj wykonując perukę z włóczki czy kordonka robimy półdługie włosy i grzywkę. Natomiast można też stworzyć jakąś śmieszną fryzurę. Na przykład postarać się, żeby „włosy” odstawały w różnych kierunkach, uczesać dwa kucyki czy zrobić bardzo długi warkocz. Oczywiście taką perukę można dodatkowo udekorować różnymi ozdobami – kokardkami, spinkami, piórkami, włosami anielskimi itd. Jeżeli jednak przygotowanie peruki w wyżej opisany sposób wydaje się komuś zbyt czasochłonne i trudne, może wykorzystać łatwiejsza opcję. Chodzi o to, aby pasemka wełny przymocować do kapelusza lub szerokiej opaski. Można je przykleić lub przyszyć. Jednak korzystając z takiego pomysłu trzeba brać pod uwagę, że ściągając nakrycie głowy będziemy pozbywać się również naszych kolorowych włosów.