postheadericon Pomysły na maski karnawałowe dla dzieci

Czym właściwie różnią się od siebie maski karnawałowe dla dorosłych i dla dzieci? Zazwyczaj propozycje dla dorosłych są dekoracyjnym dodatkiem do stroju, a w przypadku maluchów chodzi o to, żeby przebrać się za kogoś i mieć dobrą zabawę.

Najczęściej wygląd maski dziecięcej związany jest z chęcią przebrania się za jakąś postać bajkową lub za ulubione zwierzątko. Kiedy się ją przygotuje wymyślenie stroju na bal przebierańców jest już łatwiejsze, bo jej wygląd będzie od razu sugerował za kogo dziecko się przebrało. W związku z tym, jeśli będzie chciało bawić się jako miś, sowa, zajączek, wiewiórka, myszka, małpa, pies czy kot to wystarczy, że oprócz założenia maski ubierze się w jednym kolorze, które najbardziej kojarzy się z danym zwierzątkiem. Potem wystarczy doszyć ogon i gotowe. W przypadku zwierząt, które mają paski czy cętki warto pomyśleć również o nich. W związku z tym oprócz maski tygrysa, żyrafy, pandy czy zebry warto też przygotować odpowiednie elementy, które można przyszyć do ubrania.

Jeśli chodzi o typowo dziewczęce propozycje masek karnawałowych, to na pewno można wymienić tutaj motyla, wróżkę, kucyka. Z kolei chłopcy chętnie wcielają się w postać rycerza lub superbohatera. Robot, transformers czy ninja to również często wykorzystywane pomysły. Jednak skąd właściwie wziąć takie maski? Można je po prostu kupić, ale jeśli nie znajdziemy w sklepie tego, co wymarzyło sobie dziecko, warto spróbować zrobić maskę samodzielnie. Projektujemy ją sami albo korzystamy z gotowych wzorów czy nawet szablonów, które wystarczy wydrukować i wyciąć. Ciekawym pomysłem jest wykonanie maski z tekturowego talerzyka. To naprawdę proste. Wystarczy namalować buzię, dokleić uszy i przymocować gumkę. Kiedy skorzystać się z takiego pomysłu nie ma problemu z kształtem maski, ale w niektórych przypadkach konieczne jest wycięcie jej w specjalny sposób. Oczywiście najlepiej robić maskę wspólnie z dzieckiem. Wtedy wystąpienie w niej na balu karnawałowym powinno sprawić maluchowi jeszcze więcej przyjemności.