postheadericon Gotowe wzory masek dla dorosłych

Chociaż samodzielne wykonywanie strojów karnawałowych i dodatków do nich dotyczy głównie kostiumów oraz masek dla dzieci, to wielu dorosłych również wybiera się w Karnawale na imprezy, podczas których trzeba mieć na sobie chociaż częściowe przebranie.

Żeby zdobyć ciekawą maskę karnawałową można poszukać jej w sklepach lub po prostu wykonać ją samodzielnie. Niektórzy potrafią zrobić nawet bardzo ładną maskę z gipsu czy masy solnej. Można jednak poprzestać na wersji papierowej. Zazwyczaj wykonując ją korzysta się ze wzoru lub wcześniej przygotowanego projektu. Poszukując najciekawszych propozycji często korzystamy z pomocy Internetu. Można tam znaleźć zabawne czy tajemnicze maski do odwzorowania, ale także gotowe szablony, które po prostu się drukuje. Trzeba tylko zdecydować czy chcemy samodzielnie pomalować i ozdobić naszą ozdobę na twarz czy też wolimy skorzystać z całkowicie gotowego szablonu maski. Jest to o tyle wygodna opcja, że po skorzystaniu z drukarki wystarczy użyć nożyczek, przywiązać gumkę czy tasiemki i maska jest już gotowa.

Są jednak osoby, które chcą wykończyć swoją maskę w nieco bardziej staranny, ale też jednocześnie czasochłonny sposób. Używają farb, kredek, różnych materiałów, cekinów, koralików. Natomiast jakie w ogóle wzory masek można znaleźć w sieci lub ewentualnie w sklepach? Nie brakuje propozycji w postaci masek, które przysłaniają po część twarzy, ale nie kojarzą się z żadną konkretną postacią. Natomiast panie lubią też takie pomysły jak maska kota, sowy, papugi czy pumy. Z kolei maska dla mężczyzn mogą być związane z postaciami komiksowy, na przykład Batmanem, ale także z różnymi zwierzętami – psem, wilkiem, borsukiem, lwem. Poza tym męskie maski mogą zamieniać męża czy chłopaka w diabła, Indianina, Zorro lub clowna. Bardzo często wybór maski odzwierciedla nasze upodobania, pragnienia, marzenia czy pewne cechy osobowości. Właśnie z tego powodu organizowanie imprez karnawałowych, na których wszyscy mają być przebrani albo przynajmniej mieć na twarzy maski, jest takie ciekawe.