postheadericon Na oczy lub całą twarz do samodzielnego ozdobienia

Najprostszy sposób na uzyskanie zabawnego dodatku do stroju karnawałowego to znalezienie gotowego szablonu maski w Internecie. Jeśli jednak ktoś ma nieco więcej czasu może wykonać maskę samodzielnie, a przynajmniej ja ozdobić.

Obecnie w sklepach dostępne są zestawy, w których znajduje się maska oraz odpowiednie farby i pędzel. Dzięki temu nie trzeba dowiadywać się w jaki sposób najlepiej malować dany rodzaj maski oraz szukać odpowiednich materiałów. Zazwyczaj maska zrobiona jest z papier-machę, a maluje się ją akwarelami. Poza tym można kupić maski z grubego kartonu. Najczęściej od razu dołączona jest gumka. Wszystko więc mamy od razu w jednym zestawie. Chociaż oczywiście można też ozdabiać maskę inaczej niż tylko za pomocą dostępnych farbek. Warto wypróbować wyklejania kolorowym panierem czy kawałkami materiałów, zastosować technikę Decoupage, użyć brokatu i cekinów. Bez wątpienia dekorowanie maski to doskonała i twórcza zabawa zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Oprócz techniki zdobienia trzeba się też zastanowić czy ma to być maska na całą twarz, czy tylko na oczy. W tym drugim przypadku chodzi zwykle o ładny dodatek do sukni wieczorowej. Natomiast malowanie i wyklejanie masek przedstawiających pyszczek psa, kota, króliczka czy myszki to doskonała propozycja dla maluchów. Oczywiście jeśli rodzice mają trochę więcej czasu mogą przygotować wspólnie z dziećmi maski od samego początku. Najpierw trzeba dokładnie się dowiedzieć jak właściwie zrobić maskę z masy papierowej czy solnej. Można też użyć gipsu. Formuje się ją na twarzy, balonie lub przy użyciu specjalnej formy. Kiedy wyschnie można zaproponować dziecku kilka technik zdobienia. Oczywiście warto również spróbować łączyć je ze sobą. Bez względu na to czy dekorowana maska będzie kupiona czy zrobiona z pewnością dostarczy nam wiele radości, zarówno podczas jej malowania czy wyklejania, jak i w czasie zabawy karnawałowej. Oby początek roku był dla nas wszystkich pełen inspirujących pomysłów oraz dobrej zabawy w gronie najbliższych osób!