postheadericon Ażurowa maska na szydełku zrób to sam

Kiedy otrzymujemy zaproszenie na bal karnawałowy od razu zaczynamy obmyślać efektowny strój. Jego elementem może być elegancka maska z koronką czy piórami. Natomiast jeśli szukamy czegoś bardziej dyskretnego czy ażurowego wystarczy maska z samej koronki.

Jak ją zrobić? Wystarczy odpowiednio szeroki i długi pasek koronki, w którym wycinamy otwory na oczy, a następnie zawiązujemy go z tyłu głowy. Jednak istnieje też inna możliwość, a mianowicie samodzielne wydzierganie uroczej maski na szydełku. Jeśli ktoś potrafi robić na drutach i na szydełku, to nie powinno być to bardzo trudne zadanie. Natomiast warto oczywiście poszukać odpowiedniego wzoru, z którego będzie można skorzystać. Można w tym celu posłużyć się pomocą Internetu. Poza tym warto zapytać znajomą, która sporo robi na szydełku, czy przypadkiem nie zajmowała się już kiedyś wykonaniem maski karnawałowej.

Do jej zrobienia wybiera się zwykle białe lub czarne nici. Najbardziej odpowiedni będzie kordonek lub mulina, ewentualnie bardzo cienka włóczka. Jednak jeśli chodzi o robienie dodatków do kreacji karnawałowej z wełny, to nadaje się one przede wszystkim do robienia zabawnych peruk. Maska rzeczywiście powinna być delikatna i ażurowa, a żeby osiągnąć taki efekt trzeba korzystać z cienkich nitek.  Następnie powstają przepiękne wzorki dookoła otworów na oczy. Trzeba też pamiętać o przymocowaniu tasiemek, wstążeczek albo gumki. Jeśli ktoś chce stworzyć nieco solidniejszą maskę, ale z koronkowymi elementami, może swoje dzieło przykleić na podstawę z kartonu. Właściwie w takiej sytuacji trzeba po prostu zrobić dwie maski. Tą papierową najlepiej pomalować lub wykleić na jakiś kolor, który będzie kontrastował z koronkowym dziełem, a w każdym razie będzie tworzył dla niego ciekawe tło. Czyli można na przykład użyć złotego i czarnego koloru. Oczywiście warto dopasować je do koloru sukni. Najważniejsze to uruchomić wyobraźnię oraz swoje zdolności twórcze. Dzięki temu można osiągnąć naprawdę zachwycające efekty. A przecież każdej kobiecie zależy na tym, aby wyglądać wspaniale podczas karnawałowych imprez.